[title]

معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی

دفتر نوسازی و تحول اداری

اداره آموزش

برپایی دومین کارگاه مناسب سازی معابر شهری با حضور اساتید ژاپنی در کرج

0 جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶

بهروز آقامحمدی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، این خبر را اعلام کرد و بیان داشت: همه عناصر شهری باید به طور مساوی برای همه اقشار اجتماع تدارک دیده شده و به نوعی طراحی شوند که افراد مختلف با توانمندی ها و در عین حال ناتوانی های متعدد قادر به استفاده از آنها باشند.

وی، از جمله این عناصر و امکانات شهری را پل های عابر پیاده، پیاده روها و معابر، باجه های خدمات رسان، وسایل تفریحی و امکانات عمومی عنوان کرد و افزود: در طراحی همه اینها باید امکان استفاده افراد کم توان و ناتوان همچون سالمندان، معلولان، نابینایان و نظایر آن اندیشیده شده و لحاظ گردد در غیر این صورت تساوی و عدالت شهروندی زیر سوال خواهد بود.

به گفته آقامحمدی، با همین رویکرد و نظر به نیاز شدید شهر کرج به ایجاد فضاهایی مناسب برای افراد کم توان و ناتوان دو سال پیش کارگاهی ویژه برای روش های مناسب سازی و استانداردسازی معابر و امکانات شهری تشکیل شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی مدیریت شهری کرج، بیان داشت: در این کارگاه سه روزه، اساتیدی از کشور ژاپن که دارای تبحر و تخصص در این زمینه بودند به بیان مطالب آموزشی و توجیهی به کارشناسان حوزه فنی و عمرانی پرداختند.

این مسئول با بیان اینکه در پی برگزاری کارگاه مذکور، روش های مناسب سازی در سیستم ساخت و ساز شهری کرج پیاده سازی شد، اضافه کرد: به طور قطع تا رسیدن به مرحله تکامل و اصلاح همه معابر مسیری طولانی پیش رو داریم اما عملکرد مجموعه به این سمت سوق پیدا کرده و کوشیده شده است در همه طرح های عمران شهری، معیارهای فوق رعایت شود.

آقامحمدی اذعان داشت: در ادامه همین مسیر و با توجه به نیاز مجموعه برای بررسی پیشرفت ها، طرح پرسش ها و مشکلات مهندسان و کارشناسان، برپایی دور دوم این کارگاه مورد توجه قرار گرفت و مقرر شد اساتید ژاپنی با حضور مجدد در شهر روند اجرای پروژه ها را مورد بررسی قرار دهند.

وی، با تاکید بر اینکه آموزش یک اولویت جدی و اساسی برای پیشرفت و اجرای موفق طرح ها و برنامه ها است، برپایی کارگاه را به همین منظور عنوان و خاطرنشان کرد: کارگاه از تاریخ 12 اردیبهشت ماه به مدت سه روز در محل باشگاه میلاد شهرداری کرج با حضور مسئولان و کارشناسان مربوطه بخصوص در حوزه فنی و عمرانی به اجرا در خواهد آمد.

ارسال نظر

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر