[title]

معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی

دفتر نوسازی و تحول اداری

اداره آموزش

کارگاه آموزشی استاندارد سازی معابر شهری

0 جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، کارگاه استانداردسازی معابر شهری صبح امروز با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، فرج الله ایلیات، معاون مالی اقتصادی، علی اصغر کمالی زاده، معاون فنی و عمرانی شهرداری، مدیران ارشد استانی و شهری کرج،  اساتیدی از ژاپن و کارشناسان ذیربط در این زمینه برگزار شد که ضرورت رعایت استانداردهای جهانی در زمینه ساخت معابر شهری از جمله محورهای آموزشی این کارگاه که هم اکنون نیز در حال برگزاری است، بود.

آگاهی از نحوه اصلاح پیاده روهای غیر استاندارد و دارای مشکل، ضرورت مناسب سازی پیاده رو ها منطبق با قوانین شهرسازی از دیگر اهدافی است که در کارگاه آموزشی مذکور دنبال می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در کارگاه استانداردسازی معابر شهری مطرح کرد: مناسب سازی معابر از جمله مسائلی است که باید با همکاری سایر ارگانها با مدیریت شهری پیش برده شود و خرد جمعی را می طلبد.

محمود دادگو بیان کرد: علاوه بر اجرایی کردن پروژه های شهری بر اساس استاندارهای جهانی مسائلی نظیر آسیب شناسی معابر و فرهنگسازی در رابطه با احداث مسیرهایی برای تردد معلولان و جانبازان بسیار اساسی بوده که مسئولان ارشد شهری و استانی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.
 
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری کرج نیز در این کارگاه بر ضرورت ارائه ایده های کارآمد علمی و پژوهشی به منظور هم اندیشی در راستای عملی کردن ایده ها تاکید کرد و افزود: آشنایی با فناوری و استاندارهای به روز و جهانی در زمینه مناسب سازی فضا، خیابان ها و پیاده روها از دستاوردهای بسیار مهم کارگاه های آموزشی معابر شهری می باشد.
 
بهروز آقا محمدی اظهار داشت: از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه سه روزه فراهم آوردن زمینه های تردد آسان برای معلولان، جانبازان و قشر مسن جامعه می باشد و باید به این مهم توجه داشت که همه عناصر شهری باید به طور مساوی برای تمامی اقشار اجتماع طراحی شوند تا افراد مختلف با توانمندی ها و در عین حال ناتوانی های متعدد قادر به استفاده از آنها باشند.

آقامحمدی خاطر نشان کرد: مدیریت شهری کرج به دنبال آن است تا در تمامی پروژه های عمران شهری استانداردهای جهانی را رعایت کند که تا کنون نیز این امر در طرح های عمرانی لحاظ شده است ولی به طور قطع تا رسیدن به مرحله تکامل و اصلاح همه معابر شهری مسیری طولانی در پیش داریم.

این مسئول با تاکید بر اینکه مدیریت شهری کرج آموزش را یک اولویت اساسی برای پیشرفت و اجرای موفق طرح ها و برنامه های خود می داند، برپایی کارگاه آموزشی استاندارد سازی معابر شهری را به همین منظور دانست.

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج نیز در این کارگاه خاطر نشان کرد: برنامه ریزی های پروژهای عمرانی در سطح شهرها باید پیاده محور باشد و در طرح هایی نظیر طرح تفصیلی و طرح جامع حمل و نقل و ترافیک؛ پیاده روها و مناسب سازی معابر برای تمامی اعضای جامعه به ویژه قشر معلول، جانباز و سالخورده در نظر گرفته شود.

علی اصغر کمالی زاده بر داشتن استراتژی های تخصصی در طرح های عمران شهری تاکید کرد و گفت: توجه به ساخت پیاده روها نسبت به احداث سواره رو ها از جمله مسائلی است که باید به آن نگاه ویژه ای داشت و در سطح شهر آن را عملیاتی کرد.

گفتنی است؛ کارگاه آموزشی استاندارد سازی معابر شهری از تاریخ 11 اردیبهشت ماه به مدت سه روز در محل باشگاه میلاد شهرداری کرج با حضور مسئولان و کارشناسان مربوطه به ویژه در حوزه فنی و عمرانی برگزار می شود.

ارسال نظر

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر